KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13418332
nr 1341 8332
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Oljemålning, Vid havsbandet, bär dedikation. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 17 augusti 2020
kl 19:11:33
500 kr
700 kr
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors